همین حالا رایگان ثبت نام کنید

سایت و یا فروشگاه خود را رایگان بسازید،
کد تخفیف 35 درصدی هدیه بگیرید

برای دریافت کد تخفیف 35 درصدی شماره موبایل و نام سایت ایجاد شده را به شماره 09367790537 پیامک دهید
به دلیل درخواست مشتریان گرامی، دریافت کد تخفیف 35 درصدی تا پایان دی تمدید شد
مشاوره نیاز دارید؟ با ما تماس بگیرید: 02128425572

پسوند مدت مبلغ نماد
.com یکساله 153٫000 تومان .com
.org یکساله 190٫000 تومان .org
.net یکساله 190٫000 تومان .net
.ir یکساله 6000 تومان .ir
.info یکساله 185000 تومان .info
.biz یکساله 188000 تومان .biz
.name یکساله 128000 تومان .name
.asia یکساله 193000 تومان .asia
.co یکساله 386000 تومان .co
.me یکساله 221000 تومان .me
.ws یکساله 366000 تومان .ws
.tv یکساله 482000 تومان .tv
.in یکساله 165000 تومان .in

سوالات مشتریان

پاسخ تمام سوال‌های شما، از استعلام تا ثبت دامنه

چگونه نام دامنه خود را انتخاب کنم؟

نام دامنه سایت شما (که گاهی به آن دامین یا دومین هم می‌گویند)، درست مثل اسمی است که برای یک فروشگاه فیزیکی انتخاب می‌شود. هر سایتی باید یک دامنه یا همان آدرس اینترنتی منحصربفرد داشته باشد. بنابراین قبل از انتخاب یک دامنه، باید آزاد بودن آن را استعلام بگیرید. از طریق ابزاری که در انتهای این صفحه وجود دارد، به راحتی می‌توانید دامنه خود را جستجو کنید و سپس سایت خود را بر روی همین دامنه بسازید.

 کاربران، سایت شما را به کمک دامنۀ آن به خاطر می‌سپارند. بنابراین مهم است که یک دامنه خوب انتخاب کنید. با توجه به این موضوع، پیشنهاد می‌کنیم قبل از جستجو برای دامین، حتماً «راهنمای انتخاب دامنه» ما را بخوانید.

پسوند دامنه چیست؟ بهترین پسوند کدام است؟

هنگامی که شما برای ثبت دامنه موردنظرتان اقدام می‌کنید، علاوه بر اسم وب‌سایت، پسوند دامنه موردنظرتان را نیز باید مشخص کنید. برای درک مفهوم پسوند دامنه، آدرس سایت ما، یعنی www.iranihasite.com را در نظر بگیرید؛ در این آدرس واژه iranihasite نام و .com پسوند دامنه ما است.

در اینترنت پسوندهای بسیار متنوعی مثل com، net، org، co و ... موجود هستند. روز به روز پسوندهای جدیدی هم به این لیست اضافه می‌شوند. برای مثال می‌توان به پسوندهای academy، blog، info و ... اشاره کرد.

اگر به دنبال یک دامنه ارزان هستید، بهترین انتخاب شما دامنه ir است. از آنجایی که این دامنه در ایران ثبت می‌شود، هزینه آن به مراتب ارزان‌تر از دامنه‌های دیگر است. اما برای ثبت دامنه‌های دیگر مثل com باید از سرویس‌های جهانی استفاده شود و پرداخت هم به صورت ارزی خواهد بود. بنابراین هزینه آنها بیشتر می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر به «راهنمای پسوندهای دامنه» در بلاگ پرتال مراجعه کنید.

مزایا و معایب دامین ir چیست؟

پسوند‌های دامنه معمولاً نوع کاربری یک وب‌سایت را مشخص می‌کنند. مثلاً ما برای سایت خودمان که یک سامانه سایت‌ساز و فروشگاه‌ساز فارسی است، از دامنه ir. که پسوند مخصوص کشور ایران است هم استفاده کرده‌ایم، برای انتخاب بهتر پسوند دامنه پیشنهاد می کنیم مقاله "پسوندهای مختلف دامنه ها را بشناسید!" را مطالعه نمایید.

چگونه می توانم از آزاد بودن دامین اطمینان یابم؟

برای اطلاع از آزادی یک دامنه (آدرس اینترنتی)، کافی است آدرس مورد نظر خود را به همراه پسوند در جستجوگر دامنه در ابتدای صفحه درج و بر روی گزینه "جستجو" کلیک کنید، در صورت آزاد بودن دامنه امکان ثبت آن توسط شما فراهم است.


هزینه ثبت، تمدید و انتقال دامین چقدر است؟

هزینه ثبت، تمدید و انتقال دامنه مطابق جدول فوق و بر اساس پسوند های دامنه محاسبه می گردد.

آیا امکان انتقال دامنه، پس از ثبت فراهم است؟

بله، امکان انتقال دامنه از ایرانیها سایت و بالعکس فراهم است و پس از ثبت توسط ایرانیها سایت یا هر شرکتی، امکان انتقال به شرکت دیگر فراهم است.

مالکیت دامنه پس از ثبت، به نام چه کسی خواهد بود؟

مالکیت دامنه ثبت شده توسط ایرانیها سایت به نام صاحب حقیقی یا حقوقی آن است و در زمان درخواست توسط مالک دامنه امکان انتقال یا تغییر DNS آن فراهم است.

آیا دامنه‌های بین‌المللی نسبت به دامنه‌های ایران دارای مزیت خاصی هستند؟

مهم­ترین مزایای دامنه­‌های بین­‌المللی امکان استفاده از آ­ن‌ها برای تبلیغات گوگل ادز می­‌باشد. متاسفانه بدلیل تحریم­‌های موجود امکان استفاده از تبلیغات گوگل ادز بروی دامنه­‌های ایران وجود ندارد.


آیا برای استفاده از ایرانیها سایت، الزامی به انتقال دامنه به ایرانیها سایت است؟

خیر، در صورتی که از قبل دامنه خود را ثبت کرده اید با تغییر DNS‌ دامنه امکان اتصال به ایرانیها سایت فراهم است، برای دریافت Name Server پرتال می توانید با واحد پشتیبانی تماس حاصل نمایید.


چرا پسوند انتخابی من در لیست شما نیست؟

جدول تعرفه‌های ثبت دامنه ایرانیها سایت شامل دامنه‌های پرکاربرد می باشد و در صورتی که درخواست ثبت دامنه با پسوندی غیر از پسوند‌های فعلی را دارید برای دریافت تعرفه و هزینه ثبت، تمدید و انتقال آن می توانید با واحد پشتیبانی ایرانیها سایت تماس حاصل نمایید.

آخرین نوشته‌ها

وب‌سایت و فروشگاه خود را همین حالا کمتر از 2 دقیقه راه‌اندازی کنید.

گروه ایرانیها سایت ساز هم اکنون میزبان 18,200 وب‌سایت و فروشگاه فارسی گوناگون می‌باشد.